Poduszka przeciwodleżynowa Varilite EVOLUTION

Szczegóły produktu

Towar niedostępny

Poduszka doskonała dla użytkowników o podwyższonym ryzyku uszkodzeń i wymaganym symetrycznym pozycjonowaniu.

Terapeuci polecają Evolution osobom o dysfunkcjach motorycznych i neurologicznych spowodowanych uszkodzeniami rdzenia, stwardnieniem rozsianym, cerebral palsy i powylewowymi uszkodzeniami mózgu. Cenią ją za wyjątkowo dobre rozłożenie nacisku i dopasowanie do sylwetki.

Użytkownicy i opiekunowie doceniają jej niską wagę, wygodę i łatwość użytkowania. Żadnych manipulacji czy wiązań.

Doskonałe rozłożenie nacisku, stabilna pozycja, wygoda i prostota sprawiły, że Evolution to nasza najpopularniejsza poduszka. Przez dodanie innowacyjnego systemu PSV uczyniliśmy ją jeszcze lepszą, sprawiając, że jej obsługa jest całkowicie automatyczna i prosta.

System gąbki przepływowej Varilite czyni z Evolution poduszkę super lekką, bez kompromisów w zakresie dystrybucji nacisku. Posiada ona atest E0192.

1. Gąbka z przepływem powietrza

Obszary funkcjonalne poduszki wykonane są z trzech typów pianki: miękka na obszarach decubitus-sensitive, średniej twardości na głównych obszarze siedziska obejmującym uda i pośladki oraz twarda na obwodzie i separatorze ud.

Powlekana powierzchnia pianki sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Zawór uwalnia powietrze, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika a jego waga rozkłada się równomiernie po powierzchni poduszki.

Niezależne badania wykazały, że technologia VARILITE, polegająca na różnicowaniu gęstości gąbki jest technologią #1 w dziedzinie absorpcji drgań i uderzeń (RESNA 2000).

2. Wsporniki pozycji

Wielorakiej sztywności pianka zapewnia oparcie przy zanurzeniu się użytkownika w poduszkę. Środkowe i boczne podparcie minimalizuje ruchy okrężne dolnych kończyn. Zagłębienie i krawędź pozwalają utrzymać pozycję podbrzusza zaś specjalnie ukształtowany przód poduszki pomaga utrzymać odpowiednią pozycje ud.

3. Klin

Zamknięta cela pianki, zmienia kąt siedzenia. Dodatek do każdej Evolution.

4. Zawór powietrzny

Evolution używa rewelacyjnego zaworu ciśnieniowego w technologii VARILITE (opatentowany). Evolution dostępna jest z tradycyjnym zaworem Varilite. Siadając na w pełni napompowanej poduszce, użytkownik upuszcza powietrze, aż do osiągnięcia poziomu mniej więcej 13 mm (1/2 cala) powietrza i pianki.

5. Pokrycie poduszki

Do pokrycia poduszki Evolution używana jest tkanina nylonowa, odporna na przebicia i wodoszczelna, zapewniająca wytrzymałość. Evolution dostępne jest z pokryciem ze oddychającego stretchu, także wilgocioodpornego. Pianka we wnętrzu umożliwia wymianę powietrza i wspomaga rozłożenie nacisku. Spód pokryty jest zmarszczonym materiałem antypoślizgowym i zabezpieczony przed przesuwanie dla bezpieczeństwa. Evolution spełnia wymagania ISO 7176-16 odnośnie standardów łatwopalności. Można prać w pralce.

Techonologia VARILITE PSV

Techonologia VARILITE PSV sprawia, że dopasowanie poduszki jest procesem automatycznym – nie manualnym.

PSV pracuje w oparciu o wewnętrzne ciśnienie poduszki. Przy wypuszczaniu powietrza ciśnienie wewnętrzne spada a użytkownik „zagłębia się” w poduszkę, ciśnienie zaś jest efektywnie rozprowadzane po żądanych jej obszarach.

PSV ma trzy wstępnie ustawione pozycje, zapewniające najlepsze dopasowanie dla większości użytkowników. Terapeuta określa optymalne ustawienie PSV dla konkretnej osoby. (Może on również ustawić dodatkową pozycję, jeśli użytkownik nie mieści się w predefiniowanym zakresie ustawień).

Siadając na w pełni napompowanej poduszce Evolution, użytkownik po prostu zwalnia zawór, a kiedy rozłożenie ciśnienia osiągnie poziom optymalny, wypływ powietrza jest automatycznie odcinany. Użytkownik zamyka wtedy PSV. Dopasowanie jest proste i trwałe.

Łatwość użytkowania podnosi wygodę użytkownika. Terapeuta może polecić poduszkę Evolution, wiedząc, że użytkownik lub opiekun mogą samodzielnie dopasować system do indywidualnych wymagań. Za pierwszym razem. Za każdym razem.

Klin zastosowany w Varilite zmniejsza kąt nacisku w kierunku wstecznym, co podnosi wydajność systemu rozkładu wagi i zmniejsza nacisk na pośladki. Klin o wymiarach 5 cm (2 cale) łatwo jest dopasować do indywidualnych wymagań użytkownika.

Gąbka z przepływem powietrza Varilite łączy w sobie najlepsze cechy powietrza i pianki.

Powietrze zachowuje się jak płyn i ugina pod naciskiem. Jednak, chyba, że jest ograniczone, nie zapewnia ono oparcia. Pianka, z drugiej strony, zapewnia oparcie i dopasowanie, zachowując się jak sprężyna i ścieśniając pod naciskiem. Aby zapewniała wydajne oparcie, pianka musi być wystarczająco sztywna, aby się nie zapadała. Im sztywniejsza, tym bardziej naciska na opierający się na niej obiekt.

Powietrze w poduszkach Varilite podtrzymuje obciążenie, podczas gdy pianka utrzymuje powietrze w odpowiednim miejscu, zapewnia utrzymanie kształtu oraz zapobiega zapadaniu się poduszki. Ponieważ powietrze podtrzymuje większość ciężaru, możliwe jest zastosowanie pianki o niskiej gęstości. Dzięki temu poduszka jest lżejsza i mniej naciska na podtrzymywany obiekt.

Poduszki Varilite korzystają z wielorakiej sztywności pianek aby zapewnić oparcie i dopasowanie różnych obszarów. Zawór zwalnia powietrze, pozwalając się użytkownikowi zanurzyć w poduszkę, a różnorakie pianki dopasowują się do kształtów. Przy zanurzeniu, ciężar rozprowadzany jest po całym obszarze poduszki, zaś punkty nacisku są redukowane. Optymalne rozłożenie ciśnienia osiąga się przy maksymalnym rozłożeniu go po jak największym obszarze.

Do pobrania

pdf ikonka Instrukcja obsługi poduszki przeciwodleżynowej

pdf ikonka Wymiary poduszki przeciwodleżynowej Evolution

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Poduszka przeciwodleżynowa Varilite EVOLUTION”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *