Poduszka przeciwodleżynowa Varilite PRO-FORM

Towar niedostępny

Poduszka najlepsza dla użytkowników o podwyższonym ryzyku uszkodzeń i wysokich, często asymetrycznych wymaganiach dotyczących pozycji.

Terapeuci polecają Pro-Form dla osób o różnej długości nóg, ze skrzywieniami, po amputacji lub pelwotomii, i cenią ją za duże możliwości dopasowania. Użytkownicy i opiekunowie doceniają wytrzymałość i łatwość obsługi poduszki Pro-Form. Łatwa w dopasowaniu. Łatwa w montażu. Nie trzeb martwić się o luźne elementy.

Łatwa w modyfikacja podstawa, doskonałe rozłożenie nacisku, opcja asymetrycznego pozycjonowania, wygoda i prostota sprawiły, że Pro-Form to idealne rozwiązanie gdy potrzebna jest poduszka dopasowana indywidualnie. Pro form spełnia normy E0192.

1. Gąbka z przepływem powietrza

Obszary funkcjonalne poduszki wykonane są z trzech typów pianki: miękka na obszarach decubitus-sensitive, średniej twardości na głównych obszarze siedziska obejmującym uda i pośladki oraz twarda na obwodzie i separatorze ud.

Powlekana powierzchnia pianki sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Zawór uwalnia powietrze, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika a jego waga rozkłada się równomiernie po powierzchni poduszki.

Niezależne badania wykazały, że technologia VARILITE, polegająca na różnicowaniu gęstości gąbki jest technologią #1 w dziedzinie absorpcji drgań i uderzeń (RESNA 2000).

2. Varilite diament
Proform system pochodzi od Varilite diament. Zaprojektowany z konturem na uda poprawiającym
stabilizacje.

3. Konturowa baza

Zamknięte cele pianki nie absorbują wody i bakterii.

4. Klin
Zamknięta cela pianki, zmienia kąt siedzenia. Standard w każdej Proform.

5. Pokrycie poduszki
Do pokrycia poduszki Solo używana jest tkanina nylonowa, odporna na przebicia i wodoszczelna, zapewniająca wytrzymałość.

Techonologia VARILITE PSV

Techonologia VARILITE PSV sprawia, że dopasowanie poduszki jest procesem automatycznym – nie manualnym.

PSV pracuje w oparciu o wewnętrzne ciśnienie poduszki. Przy wypuszczaniu powietrza ciśnienie wewnętrzne spada a użytkownik „zagłębia się” w poduszkę, ciśnienie zaś jest efektywnie rozprowadzane po żądanych jej obszarach.

PSV ma trzy wstępnie ustawione pozycje, zapewniające najlepsze dopasowanie dla większości użytkowników. Terapeuta określa optymalne ustawienie PSV dla konkretnej osoby. (Może on również ustawić dodatkową pozycję, jeśli użytkownik nie mieści się w predefiniowanym zakresie ustawień).

Siadając na w pełni napompowanej poduszce Evolution, użytkownik po prostu zwalnia zawór, a kiedy rozłożenie ciśnienia osiągnie poziom optymalny, wypływ powietrza jest automatycznie odcinany. Użytkownik zamyka wtedy PSV. Dopasowanie jest proste i trwałe.

Łatwość użytkowania podnosi wygodę użytkownika. Terapeuta może polecić poduszkę Evolution, wiedząc, że użytkownik lub opiekun mogą samodzielnie dopasować system do indywidualnych wymagań. Za pierwszym razem. Za każdym razem.

Klin zastosowany w Varilite zmniejsza kąt nacisku w kierunku wstecznym, co podnosi wydajność systemu rozkładu wagi i zmniejsza nacisk na pośladki. Klin o wymiarach 5 cm (2 cale) łatwo jest dopasować do indywidualnych wymagań użytkownika.

Gąbka z przepływem powietrza Varilite łączy w sobie najlepsze cechy powietrza i pianki.

Powietrze zachowuje się jak płyn i ugina pod naciskiem. Jednak, chyba, że jest ograniczone, nie zapewnia ono oparcia. Pianka, z drugiej strony, zapewnia oparcie i dopasowanie, zachowując się jak sprężyna i ścieśniając pod naciskiem. Aby zapewniała wydajne oparcie, pianka musi być wystarczająco sztywna, aby się nie zapadała. Im sztywniejsza, tym bardziej naciska na opierający się na niej obiekt.

Powietrze w poduszkach Varilite podtrzymuje obciążenie, podczas gdy pianka utrzymuje powietrze w odpowiednim miejscu, zapewnia utrzymanie kształtu oraz zapobiega zapadaniu się poduszki. Ponieważ powietrze podtrzymuje większość ciężaru, możliwe jest zastosowanie pianki o niskiej gęstości. Dzięki temu poduszka jest lżejsza i mniej naciska na podtrzymywany obiekt.

Poduszki Varilite korzystają z wielorakiej sztywności pianek aby zapewnić oparcie i dopasowanie różnych obszarów. Zawór zwalnia powietrze, pozwalając się użytkownikowi zanurzyć w poduszkę, a różnorakie pianki dopasowują się do kształtów. Przy zanurzeniu, ciężar rozprowadzany jest po całym obszarze poduszki, zaś punkty nacisku są redukowane. Optymalne rozłożenie ciśnienia osiąga się przy maksymalnym rozłożeniu go po jak największym obszarze.

Do pobrania

Instrukcja obsługi poduszki przeciwodleżynowej
Wymiary poduszki przeciwodleżynowej Pro-Form

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Poduszka przeciwodleżynowa Varilite PRO-FORM”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *