Poduszka przeciwodleżynowa Varilite ZOID PSV

Szczegóły produktu

Towar niedostępny

Poduszka, wybierana przez użytkowników wymagających dużej wydajności, przy umiarkowanym ryzyku uszkodzeń.

Terapeuci zalecają Zoid PSV dla osób, które potrzebują zwężonej poduszki o niskim profilu, z separatorem na biodra. Sportowcy docenią zwłaszcza lekki design oraz dobrą absorpcję drgań. Na korcie. Na bieżni. Na szlaku.

Zwężony kształt, niski profil, stabilność, wygoda, prostota – te cechy te czynią Zoid PSV ulubioną poduszką dla aktywnych osób na wózkach. Wysokości zaledwie 6 cm (2.5 cala), największa Zoid PSV waży mniej niż 567 g (20 oz)! Zwężony kształt sprawia, że idealna jest do sztywnych wózków a jej powłoka zaprojektowana jest tak, aby chronić uda użytkowników używających ciasnych hamstrings lub tych, którzy nogi trzymają pod siedziskiem.

1. Zróżnicowanie gąbki

Obszary funkcjonalne poduszki wykonane są z trzech typów pianki: miękka na obszarach decubitus-sensitive, średniej twardości na głównych obszarze siedziska oraz twarda na obwodzie.

Powlekana powierzchnia pianki sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Zawór uwalnia powietrze, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika a jego waga rozkłada się równomiernie po powierzchni poduszki.

Niezależne badania wykazały, że technologia VARILITE, polegająca na różnicowaniu gęstości gąbki jest technologią #1 w dziedzinie absorpcji drgań i uderzeń (RESNA 2000).

2. Wsporniki pozycji

Super-sztywna, zaokrąglona pianka podnosi stabilność i równowagę siedzenia, podczas gdy panel główny zabezpiecza okolice podbrzusza zarówno przy wychyleniu w przód jak i w tył. Dzięki rezygnacji z separatora ud możliwe jest lepsze dopasowanie poduszki do kształtu ciała na zwężanych wózkach.

3. Zawór powietrzny

Zoid PSV używa rewelacyjnego zaworu ciśnieniowego w technologii VARILITE (opatentowany).

4. Pokrycie

Stylowe i funkcjonalne. 4-ściegowy stretch zawija się wokół krawędzi frontowej, dzięki czemu nie ma szwów. Pianka pod spodem umożliwia wymianę powietrza i usprawnia rozłożenie nacisku. Spód pokryty jest zmarszczonym materiałem antypoślizgowym i zabezpieczony przed przesuwanie dla bezpieczeństwa. Zoid PSV spełnia wymagania ISO 7176-16 odnośnie standardów łatwopalności. Można prać w pralce.

Techonologia VARILITE PSV

Techonologia VARILITE PSV sprawia, że dopasowanie poduszki jest procesem automatycznym – nie manualnym.

PSV pracuje w oparciu o wewnętrzne ciśnienie poduszki. Przy wypuszczaniu powietrza ciśnienie wewnętrzne spada a użytkownik „zagłębia się” w poduszkę, ciśnienie zaś jest efektywnie rozprowadzane po żądanych jej obszarach.

PSV ma trzy wstępnie ustawione pozycje, zapewniające najlepsze dopasowanie dla większości użytkowników. Terapeuta określa optymalne ustawienie PSV dla konkretnej osoby. (Może on również ustawić dodatkową pozycję, jeśli użytkownik nie mieści się w predefiniowanym zakresie ustawień).

Siadając na w pełni napompowanej poduszce Evolution, użytkownik po prostu zwalnia zawór, a kiedy rozłożenie ciśnienia osiągnie poziom optymalny, wypływ powietrza jest automatycznie odcinany. Użytkownik zamyka wtedy PSV. Dopasowanie jest proste i trwałe.

Łatwość użytkowania podnosi wygodę użytkownika. Terapeuta może polecić poduszkę Evolution, wiedząc, że użytkownik lub opiekun mogą samodzielnie dopasować system do indywidualnych wymagań. Za pierwszym razem. Za każdym razem.

Klin zastosowany w Varilite zmniejsza kąt nacisku w kierunku wstecznym, co podnosi wydajność systemu rozkładu wagi i zmniejsza nacisk na pośladki. Klin o wymiarach 5 cm (2 cale) łatwo jest dopasować do indywidualnych wymagań użytkownika.

Gąbka z przepływem powietrza Varilite łączy w sobie najlepsze cechy powietrza i pianki.

Powietrze zachowuje się jak płyn i ugina pod naciskiem. Jednak, chyba, że jest ograniczone, nie zapewnia ono oparcia. Pianka, z drugiej strony, zapewnia oparcie i dopasowanie, zachowując się jak sprężyna i ścieśniając pod naciskiem. Aby zapewniała wydajne oparcie, pianka musi być wystarczająco sztywna, aby się nie zapadała. Im sztywniejsza, tym bardziej naciska na opierający się na niej obiekt.

Powietrze w poduszkach Varilite podtrzymuje obciążenie, podczas gdy pianka utrzymuje powietrze w odpowiednim miejscu, zapewnia utrzymanie kształtu oraz zapobiega zapadaniu się poduszki. Ponieważ powietrze podtrzymuje większość ciężaru, możliwe jest zastosowanie pianki o niskiej gęstości. Dzięki temu poduszka jest lżejsza i mniej naciska na podtrzymywany obiekt.

Poduszki Varilite korzystają z wielorakiej sztywności pianek aby zapewnić oparcie i dopasowanie różnych obszarów. Zawór zwalnia powietrze, pozwalając się użytkownikowi zanurzyć w poduszkę, a różnorakie pianki dopasowują się do kształtów. Przy zanurzeniu, ciężar rozprowadzany jest po całym obszarze poduszki, zaś punkty nacisku są redukowane. Optymalne rozłożenie ciśnienia osiąga się przy maksymalnym rozłożeniu go po jak największym obszarze.

Do pobrania

pdf ikonka Instrukcja obsługi poduszki przeciwodleżynowej

pdf ikonka Wymiary poduszki przeciwodleżynowej ZOID PSV

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Poduszka przeciwodleżynowa Varilite ZOID PSV”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *